Seznam Epizod

Všechny epizody naleznete níže. Můžete si je přehrát buď zde na webu, nebo např. na spotify, apple podcasts a youtube. U každé epizody se můžete podívat na stručný výčet toho, co jsme s hostem probrali, krátký medailonek o hostovi a co je nejdůležitější, tak na detailu epizody naleznete i rozšiřující materiály, zdroje a další doplňující informace k tématu rozhovoru.

#1 MINDFULNESS, SOUCIT A PSYCHEDELIKA s PhDr. Janem Bendou

Mindfulness, osvícený mimoň, spirituální bypass, soucit, psychedelika a jejich využití, o tom všem jsme se bavili s hostem našeho prvního dílu, kterým byl PhDr. Jan Benda, autor mnoha a publikací a velký propagátor meditace všímavosti - tzv. Mindfulness. Tato technika na sebe v posledních letech poutá čím dál více pozornosti neurovědců, psychologů i lidí z celého světa pro svůj obrovský potenciál zlepšit naše vnímání, rozumové schopnosti i pro prevenci kardiovaskulárnich a jiných onemocnění. Mindfulness je prastará meditační praxe, která se čím dál více stává součástí klnické léčby v nemocnicních, stává se součástí nejdražších školení osobního rozvoje a s kurzy na její osvojení se doslova roztrhl pytel. Jsou opravdu kvalitní a na co si dát pozor? V podcastu také probíráme Janovu knížku Všímavost a soucit se sebou, která je zdrojem mnoha skvělých a inspirativních myšlenek. Před samotným závěrem zabrousíme i na téma léčebného využíti psychotropních látek - tzv. psychedelik. A jak lze všímavost využívat pro zlepšení partnerských vztahů? Přeji Vám, milý posluchači příjemný poslech. https://www.terapiepodcast.cz/epizody/

#2 KUNDALINI JÓGA

Joga saved my life! O fenoménu kundalini jógy, výzkumech jejího léčebného potenciálu i o začátcích v ČR se budeme bavit s Hynkem Bednářem a Hankou Kyralovou.

#3 Duchovní cesta a podnikatelský úspěch, jak to skloubit?

O seberozvoji, krizi, hledání cesty i podnikatelském úspěchu se budeme bavit se zakladatelem značky Econea.cz Pavlem Černým.

#4 MINDFULNESS, SOUCIT A PSYCHEDELIKA s PhDr. Janem Bendou

Jan Benda je psychoterapeut, cestovatel, výzkumník a duchovní hledač. Ve své práci čerpá i ze zkušeností se změněnými stavy vědomí a z intenzivní meditační praxe. Je autorem knih Mystika a schizofrenie a Všímavost a soucit se sebou. Dlouhodobě se věnuje především využívání všímavosti a soucitu se sebou v psychoterapii a seberozvoji, ale i v managementu a leadershipu. Působí jako lektor soft-skills v nadnárodních korporacích. 20 let pracuje jako psychoterapeut. Téma mindfulness vyučuje na FF UK v Praze a v této oblasti se věnuje také vědeckému výzkumu.

Kde si podcast můžete poslechnout?